Career in the UK

In recent years, life abroad has become more attractive in Turkey, especially due to the difficult living conditions in big cities, long working hours, time spent in traffic, problems in the education system, and economic conditions. Every year, an increasing number of people from our country dream of working and living in the UK. Cities such as London, Manchester, Cambridge, Brighton and Colchester are preferred to live in the UK

The UK, where racism is at a minimum level compared to other European countries, is one of the countries that receive a high rate of immigration from Turkey. It is especially preferred by families with children to live and work in the UK because of quality and free education, the possibility of obtaining British citizenship within a six-year period and having dual citizenship. Life in the UK becomes more attractive as the UK residence and work visa is valid in all leading countries in the world.

İngiltere göçmenlik sistemi katı ve disiplinli bir sistem olarak bilinmektedir. Avrupa Birliği ve İsviçre vatandaşlarına göçmenlik sistemi kapsamında sağlanan ayrıcalıklar da Brexit kurallarının devreye girmesi ile ortadan kaldırılmıştır. İngiltere Göç Danışma Komitesi (MAC)’nin yayınladığı İngiltere yeni göç yasasına göre İngiltere göçmenlik başvurusu için çalışma vizesi kategorisinde çalışma izni için belirlenen yıllık asgari gelirin 30.000£’dan 25.600£’a düşürülmesi kararlaştırmıştır. Ayrıca vasıflı işçiler kategorisinde puan temelli göçmenlik sistemi kapsamında daha düşük bir maaşla ticaret yapma hakkına sahip olacaklardır. Bununla birlikte İngiltere vasıflı işçi başvurularındaki kontenjan sayısı ve başvuru sürecinde gerçekleştirilen yerleşik işgücü piyasası testi kaldırılmıştır.

Yeni puan temelli İngiltere göçmenlik sistemi ile kişiler belirli kriterler üzerinden puanlanmaktadır. Ancak bazı özel durumların puanlama dışında etkisi olabilmektedir. İngiltere, resmi sitesinde yaptığı açıklama ile AB ülkelerine tanınan serbest dolaşıma bir son vererek ülkeye yüksek vasıflı işçileri çekecek puana dayalı adil bir sistem getirmek için göçmenlik sistemini yeniden düzenlenmiştir. Bu da Türkiye’den İngiltere’ye göçmek isteyen nitelikli göçmen statüsündeki Türkiye vatandaşlarının yararına olmuştur. Yapılan değişiklikler ile Türkiye vatandaşları için İngiltere Çalışma Vizesi almak biraz daha kolay hale gelmiştir. Bu sisteme göre artık bireylerin hangi ülkelerden başvuru yaptıklarına değil tamamen kişisel niteliklerine odaklanılmaktadır.

Mesaj bırakın, sizi arayalım.

Aklınızdaki tüm soruları cevaplamak ve sizi tanımanın ilk adımını atmak için size ulaşalım!

  Türkiye

  Regus Trump Towers, Kustepe Mah. Mecidiyeköy Yolu Cad. No: 12 Kule: 2 Kat: 18 34387 Şişli İstanbul Turkey

  Azerbaycan

  Sabail district, Rasul Rza 6, office 4, Baku, Azerbaijan

  İngiltere

  41 York Road .London
  SE1 7NJ